Reakcja NRA na wypowiedzi adw. Rafała Rogalskiego

07.05.2013

Adw. Ewa Krasowska, rzecznik dyscyplinarny Naczelnej Rady Adwokackiej, wystąpiła do adw. Jacka Brydaka, rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, z wnioskiem o wszczęcie dochodzenia dyscyplinarnego wobec adw. Rafała Rogalskiego.

Jest to reakcja na wypowiedzi adw. Rafała Rogalskiego w wywiadzie opublikowanym 6 maja 2013 r. na łamach Rzeczpospolitej. Zdaniem adw. Ewy Krasowskiej, mogły one wskazywać na naruszenie zasad tajemnicy adwokackiej, a ta powinna obowiązywać wszystkich adwokatów bez względu na barwy i sympatie polityczne.

Ponad to, przypominamy, że 3 sierpnia 2010 r. Prezydium NRA wydało stanowisko w sprawie publicznych wypowiedzi adwokatów dotyczących postępowań, w których występują jako obrońcy albo pełnomocnicy. – Adwokaci powinni (…) unikać formułowania niemerytorycznych ocen dotyczących prowadzonych postępowań i publicznego prezentowania wniosków, które wykraczają poza rzeczową potrzebę. W żadnym wypadku nie wolno adwokatom traktować zainteresowania opinii publicznej niektórymi postępowaniami jako okazji do promowania własnej osoby lub własnych osobistych poglądów. – czytamy w stanowisku.

Czytaj: stanowisko z 3 sierpnia 2010 r.

Tagi: NRA, dyscyplinarny

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email