Przedstawicielki Adwokatury udzielają porad na VIII Kongresie Kobiet

13.05.2016

Przedstawicielki Adwokatury przez dwa dni będą udzielać porad uczestniczkom i uczestnikom VIII Kongresu Kobiet w Warszawie. 

Organizacją udziału pań adwokat i aplikantek adwokackich zajął się Zespół ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. 

- Adwokatura Polska niezmiennie stoi na straży praw obywatelskich - mówi adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, przewodnicząca Zespołu. - Wspieramy ruch przeciwko dyskryminacji w każdym aspekcie, a Kongres Kobiet skupia się na walce z dyskryminacją ze względu na płeć. Dlatego też Adwokatura została zaproszona do udziału w Kongresie. 

Podczas zwyczajowych powitań wszystkich grup i organizacji, biorących udział w Kongresie, organizatorki przywitały także przedstawicielki Adwokatury. "Potrzebujemy ich wsparcia" - powiedziała Dorota Warakomska. 

Przez dwa dni, 13 i 14 maja, przy stoisku Naczelnej Rady Adwokackiej nr 25 dyżurować będą panie adwokat oraz aplikantki adwokackie, w sumie 22 osoby - by udzielać porad uczestniczkom i uczestnikom Kongresu. Porady dotyczyć będą spraw alimentacyjnych, ale także np. przemocy domowej.  

- W tym roku przy naszym stoisku ustawiony jest również stand z plakatem towarzyszącym ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Adwokatury, rozdajemy też ulotki z tej kampanii - podkreśla adw. Gajowniczek-Pruszyńska. 

Za stronę organizacyjną odpowiedzialna jest adw. Marta Tomkiewicz  marta.tomkiewicz@adwokatura.pl

VIII Kongres Kobiet odbywa się pod hasłem „Równość, aktywność, demokracja". Bierze w nim udział m.in. była prezydentowa Anna Komorowska. Prezydent Andrzej Duda wystosował list do uczestniczek Kongresu. 

(zobacz program Kongresu)

Tagi: kobiety, Kongres

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email