Przedstawicielki Adwokatury na XI Kongresie Kobiet w Warszawie

20.09.2019

Przedstawicielki Adwokatury biorą udział w XI Kongresie Kobiet w Warszawie 20 i 21 września. Przez dwa dni w Pałacu Kultury i Nauki można odwiedzać stoisko, porozmawiać bądź zasięgnąć porady.

Tegoroczny Kongres przebiega pod hasłem „Wybory kobiet: równość, ekologia, demokracja”.

- Na Kongresie Kobiet reprezentujemy Adwokaturę już po raz piąty, przy wsparciu prezesa NRA - mówi adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i przewodnicząca Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Stoisko Adwokatury Polskiej znajduje sie wśród stoisk organizacji pozarządowych, które także prezentują swoją działalność i opowiadają, czym się na co dzień zajmują.

- Jako przedstawicielki Adwokatury, mówimy o jej prawdziwym obliczu, jakim jest świadczenie pomocy prawnej obywatelom i instytucjom - podkreśla adw. Gajowniczek-Pruszyńska. - Odpowiadamy też na krytykę, która czasem wynika z niezrozumienia.

Panie mecenas rozmawiają z uczestniczkami Kongresu. - Zdarza się, że świadczymy pomoc prawną osobom, które mają konkretny problem, robimy to z zachowaniem tajemnicy adwokackiej i z zastrzeżeniem, że mamy tylko wiedzę ogólną, przekazaną nam przez klienta czy klientkę - dodaje adw. Gajowniczek-Pruszyńska.

Jej zdaniem, Kongres Kobiet to także okazja do integracji środowiska adwokackiego. Do Warszawy przyjechały przedstawicielki izb adwokackich z Poznania, Katowic czy Łodzi. - To platforma wymiany poglądów i doświadczeń - mówi wicedziekan Gajowniczek-Pruszyńska - a przy tym spotykamy się z pozytywnymi ocenami naszej obecności tutaj. 

XI Kongres Kobiet zakończy się w sobotę, 21 września o godz. 16 (po tej godzinie zaplanowany jest jeszcze happening na schodach PKiN)

(czytaj program Kongresu)

Tagi: kobiety, Kongres Kobiet, adwokatura

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email