Przedstawiciele NRA na jubileuszu Tygodnika Powszechnego

27.04.2015

Adw. Mirosława Pietkiewicz, skarbnik NRA oraz adw. Jerzy Zięba, członek Prezydium NRA reprezentowali Naczelną Radę Adwokacką na gali jubileuszowej Tygodnika Powszechnego, 25 kwietnia w Krakowie. Pismo obchodziło 70. rocznicę powstania. 

Na uroczystości obecny był także adw. Wojciech Bergier, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

Podczas gali jubileuszowej w krakowskim Centrum Kongresowym ICE uhonorowano także Józefę Hennelową, publicystkę i wieloletnią redaktorkę Tygodnika Powszechnego, która obchodziła 90. urodziny, a także wręczono Medal św. Jerzego, wyróżnienie przyznawane przez Tygodnik od 1993 r. za "zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym". Laureatem - już 40-stym - został założyciel hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku, ks. Jan Kaczkowski. Warto dodać, że kandydatów do wyróżnienia zgłaszają czytelnicy Tygodnika Powszechnego. 

Adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, choć osobiście nie mógł uczestniczyć w uroczystości, przesłał list gratulacyjny, który w jego imieniu przeczytała adw. Mirosława Pietkiewicz. W liście prezes złożył całej Redakcji gratulacje z powodu dorobku siedmiu dekad, w czasie których pismo poruszało umysły i formowało duchowość czytelników oraz życzenia, by przez następne, jeszcze liczniejsze dziesięciolecia, teksty Tygodnika wzbudzały ożywioną dyskusję zarówno w mediach, jak i przy rodzinnym stole. Zaznaczył, że Tygodnik Powszechny to nie tylko miejsce intelektualnego wrzenia, ale także kuźnia doskonałego warsztatu dziennikarskiego, który nie uległ współczesnym tendencjom medialnym do powierzchownego traktowania tematów i do krzykliwych tytułów i nagłówków, mających jedynie przyciągnąć zainteresowanie, ale go nie zaspokoić.

Adw. Zwara podkreślał też zasługi redaktorki i publicystki Józefy Hennelowej, której wieloletnia praca a także cenne publikacje, w tym cieszące się estymą czytelników felietony, wpłynęły znacząco na kształt Tygodnika Powszechnego. 

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej wyraził uznanie dla wysiłku, jaki podejmuje Tygodnik Powszechny, by wskazać i wyróżnić ludzi, którzy „zmagają się ze złem i uparcie budują dobro w życiu społecznym”, odznaczając ich Medalem św. Jerzego. Pogratulował w tym miejscu ks. Janowi Kaczkowskiemu, szefowi hospicjum w Pucku.

Jubileuszową galę Tygodnika Powszechnego uświetniły występy m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Joanny Szczepkowskiej.

(czytaj list prezesa Zwary)

zdjęcia dzięki uprzejmości Tygodnika Powszechnego, 

fot. Paweł Ulatowski dla TP

Tagi: NRA, jubileusz

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email