Prof. Jacek Giezek nowym przewodniczącym komisji Etyki

12.09.2012

Prezydium NRA powołało 11 września adw. dr hab. Jacka Giezka na przewodniczącego Komisji Etyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Profesor Giezek od wielu lat zaangażowany jest w pracę samorządu adwokackiego. Obecnie jest wicedziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu oraz wiceprzewodniczącym komisji Legislacyjnej przy NRA. Od ponad 30 lat związany jest z Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii uczy studentów prawa karnego.

Jest autorem ponad 120 publikacji dotyczących przede wszystkim dogmatycznych zagadnień nauki o przestępstwie. Jest współautorem podręcznika do prawa karnego materialnego oraz komentarza do przepisów karnych kodeksu spółek handlowych.

Doświadczenie prawnicze zdobywał także za granicą. Był między innymi stypendystą Fundacji im. Aleksandra von Humboldta, odbywając w latach 1990-91 i 1997 naukowe staże zagraniczne, najpierw na Uniwersytecie w Kolonii, później w Erlangen Nurnberg.

W skład nowo powołanej komisji wejdą również adw. dr Małgorzata Dąbrowska-Kardas, adw. Andrzej Malicki oraz adw. Wojciech Marchwicki.

Tagi: NRA, komisja, etyka

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email