Prezes NRA wystąpił w roli nauczyciela

19.11.2014

Adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, poprowadził lekcję prawa dla uczniów gimnazjum nr 91 im. Stanisława Staszica w Warszawie.

Prezes NRA spotkał się z gimnazjalistami 19 listopada, w ramach obchodów 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka.

Uczniowie dowiedzieli się czym są normy prawne, czym zajmuje się adwokat, a także mieli za zadanie rozwiązanie prostych kazusów dotyczących życia codziennego nastolatków. Podzieleni na grupy, mieli zastanowić się, co zrobić gdy ktoś bez wiedzy osoby zainteresowanej wrzuci jej zdjęcie na swój profil na portalu społecznościowym, czy można wpuścić policjanta do domu, gdy osoba niepełnoletnia bez wiedzy rodziców zrobi w domu imprezę oraz czy nauczyciel ma prawo zabrać telefon komórkowy podczas lekcji. Gimnazjaliści poradzili sobie świetnie z zadaniami, dyskutowali i zadawali wiele pytań.

Cykl lekcji o prawie, pod hasłem: „Masz prawo znać swoje prawa” zostanie przeprowadzony na przełomie listopada i grudnia w ponad siedemdziesięciu szkołach ponadpodstawowych – członkach Klubu Szkół UNICEF.  Akcja organizowana jest wspólnie przez NRA i UNICEF.

Adwokaci, którzy chcieliby dołączyć do tej inicjatywy, proszeni są o kontakt z Okręgowymi Radami Adwokackimi.

zobacz plakat akcji 

Tagi: NRA, szkolenia

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email