Prezes NRA: to był trudny rok dla Adwokatury

16.11.2017

To był trudny rok dla Adwokatury - ocenił adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Udzielił on wywiadu red. Tomaszowi Pietrydze w programie #RZECZoPRAWIE 15 listopada.  

Prezes NRA mówił o zmianach, jakie zaplanowano w samorządzie adwokackim na rok 2018 - obniżenie składki samorzadowej i opłaty za prenumeratę "Palestry", miesięcznika, który zostanie zreformowany tak, by był łatwiej dostępny i spełniał bardziej funkcjonalną rolę. Tańsze będzie również ubezpieczenie OC dla adwokatów. 

Adw. Trela odpowiadał też na pytania o biznesowy udział niektórych adwokatów w aferze reprywatyzacyjnej oraz ich konsekwencje. Pytany o zaangażowanie adwokatów w protesty uliczne w obronie Trybunału Konstytucyjnego i sądownictwa, podkreślał, że sama Adwokatura jest apolityczna, jednak samorząd adwokacki patrzy na działania władzy pod kątem przestrzegania praw człowieka i obywatela i wskazuje, gdzie te prawa są zagrożone.

Prezes NRA mówił też o Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej, która jest efektem współpracy samorządów prawniczych po Kongresie Prawników Polskich, który odbył się w maju br. 

(zobacz cały wywiad)

Tagi: wywiad, prezes NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email