Prezes NRA na Gali "Rising stars"

28.11.2014

Adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, który zasiadał w Kapitule Konkursu „Rising stars. Prawnicy-liderzy jutra 2014”, wziął udział w uroczystej Gali wręczenia nagród 27 listopada w Warszawie. Aż 7 adwokatów znalazło się w pierwszej dziesiątce finału konkursu.

Zwycięzcą został Bartosz Turno, radca prawny, pracujący na stanowisku Counsel w zespole prawa konkurencji kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Miejsce drugie w rankingu zdobyła Berenika Kaczmarek-Templin, adwokat w indywidualnej kancelarii prawnej, a trzecie miejsce – Agnieszka Trzaska, adwokat z kancelarii KKG Kubas Kos Gaertner.

Kapituła konkursu, organizowanego już po raz trzeci przez Dziennik Gazeta Prawna, wybrała 30 prawników, którzy mimo młodego wieku wyróżniają się imponującym dorobkiem zawodowym. Aż 7 adwokatów znalazło się w pierwszej dziesiątce finału konkursu "Rising Stars. Prawnicy – liderzy jutra".

Kapituła brała pod uwagę przede wszystkim wiedzę, innowacyjność, kreatywność i umiejętność wyczuwania nowych trendów rynkowych i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Nieobojętna była również działalność pro bono i dorobek naukowy. Do tych wysokich wymagań dochodzi jeszcze wiek – kandydaci do nagrody nie mogą przekroczyć 35 lat.

W trzydziestce najlepszych wyróżniono piętnastu przedstawicieli palestry. Są to:

adw. Berenika Kaczmarek-Templin (miejsce 2)

adw. Agnieszka Trzaska (miejsce 3)

adw. Joanna Jasiewicz (miejsce 4)

adw. Magdalena Mitas (miejsce 7)

adw. Agnieszka Skorupińska (miejsce 8)

adw. Dariusz Gradzi (miejsce 9)

adw. Bartłomiej Jarco (miejsce 10)

apl. adw. Maciej Geromin (miejsce 11)

adw. Paweł Osik (miejsce 13)

adw. Adam Kowalczyk (miejsce 17)

adw. Zbigniew Kozłowski (miejsce 18)

apl. adw. Weronika Papucewicz (miejsce 19)

adw. Piotr Bytnerowicz (miejsce 20)

adw. Karol Laskowski (miejsce 25)

adw. Agnieszka Matusik (miejsce 26)

Sylwetki osób nagrodzonych opublikowane są na stronie prawnik.pl

 

"Serdecznie gratuluję zwycięzcy konkursu „Rising Stars” oraz wszystkim finalistom. Jako prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej szczególnie cieszy mnie fakt tak licznej reprezentacji adwokatów w ścisłej czołówce. Ten konkurs jest ważny ze względu na przedział wiekowy kandydatów. Wyróżnieni, a przez to dostrzeżeni i docenieni, są młodzi, których energia, zapał i ciężka praca w celu doskonalenia samych siebie podnosi w efekcie jakość usług, jakie oferujemy klientom, w tym również klientom najuboższym, którym świadczona jest pomoc pro bono. Warto promować wybitnych i ambitnych młodych prawników. Oby w przyszłym roku wybór spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów był jeszcze trudniejszy niż ten, z którym zmagała się Kapituła tym razem."

adw. Andrzej Zwara, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

 fot. Wojtek Górski/Dziennik Gazeta Prawna

Tagi: nagroda

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email