Porada prawna w pakiecie Szlachetnej Paczki

15.12.2014

Trzydziestu pięciu adwokatów i tylu samo radców prawnych udzielało 13 grudnia – w dniu finału akcji Szlachetna Paczka – porad prawnych podopiecznym Stowarzyszenia Wiosna.

W gdańskim punkcie Stowarzyszenia porad udzielał m.in. adw. Andrzej Zwara, prezes NRA. – Ta akcja uświadomiła mi, jak wielka jest rzesza osób prawnie wykluczonych. – powiedział Prezes NRA. - To zagubienie w meandrach prawa dotyczy nie tylko jednego pokolenia. Niestety, dzieci osób wykluczonych będą w przyszłości postępować tak, jak ich rodzice. Dlatego mocno wierzę, że każda akcja pomocy pro bono, każda lekcja prawa w szkole, każdy program prawniczy w radio lub telewizji to kropla, która drąży skałę. To działania, które dają nadzieję, że polskie społeczeństwo będzie bardziej świadome swych praw i tego, jak o nie walczyć. Dziękuję wszystkim adwokatom, którzy włączyli się  w tę akcję.

Prawnicy doradzali głównie w sprawach z zakresu prawa spadkowego, rodzinnego, lokalowego i konsumenckiego. Porady udzielane były w 19 miastach w punktach – magazynach Szlachetnej Paczki. Prawnicy mogli doświadczyć niezwykłej atmosfery, która towarzyszyła finałowi akcji, ponieważ do magazynów darczyńcy przynosili paczki.

Już po raz czternasty wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazali prezenty dla rodzin najbardziej potrzebujących - w tym roku 19580 paczek z najbardziej potrzebnymi artykułami. Akcję zapoczątkował ks. Jacek Stryczek, który w Krakowie z grupą studentów z duszpasterstwa akademickiego przygotował paczki świąteczne dla 30 potrzebujących rodzin. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku 530 500 darczyńców przekazało 17 684 paczek. Rodziny i ich potrzeby są starannie identyfikowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia Wiosna.

Tagi: pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email