Podziękowania prezesa NRA za udział w Kongresie Prawników Polskich

26.05.2017

Po Kongresie Prawników Polskich, który odbył się 20 maja w Katowicach, adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, dziękuje wszystkich członkom samorządu adwokackiego za udział w tym historycznym wydarzeniu. 

 

Szanowna Pani Mecenas

Szanowny Panie Mecenasie

 

Za nami Kongres Prawników Polskich w Katowicach. Dziękuję wszystkim członkom naszego samorządu adwokackiego, którzy wzięli w nim udział. Z dumą mogę podkreślić, że było aż 435 adwokatów i aplikantów adwokackich, czyli o ponad 100 osób więcej niż na Krajowym Zjeździe Adwokatury w Krakowie. To także niemała liczba, biorąc pod uwagę wszystkich uczestników Kongresu – 1,5 tys. przedstawicieli prawniczych zawodów.

To ważne, że tak licznie reprezentowaliśmy nasz samorząd na Kongresie, będącym przestrzenią do dyskusji nad proponowanymi przez rząd reformami, które oceniamy jako praktycy prawa.  

Szczególnie dziękuję adwokatom-panelistom: adw. prof. Katarzynie Bilewskiej, adw. Katarzynie Gajowniczek-Pruszyńskiej, adw. prof. Maciejowi Gutowskiemu, adw. prof. Piotrowi Kardasowi, adw. prof. Andrzejowi Kubasowi i adw. Andrzejowi Zwarze, za ich zaangażowanie i trud włożony w przygotowania do tego wydarzenia.

Serdecznie dziękuję także adwokatom, którzy wzięli czynny udział w dyskusji na zakończenie Kongresu: adw. Emilii Barabasz, adw. Natalii Klimie-Piotrowskiej, adw. Agacie Rewerskiej, adw. Mikołajowi Pietrzakowi dziekanowi Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i adw. Ryszardowi Kaliszowi.  

Cieszę się, że w tym wyjątkowym czasie mogłem polegać na Państwa wiedzy merytorycznej, doświadczeniu i gotowości włączenia się w działania, których celem jest dobra i proobywatelska reforma wymiaru sprawiedliwości.

ad. Jacek Trela, 

prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email