Pamięci zmarłych adwokatów

31.10.2013

Msze święte, koncerty, odwiedzanie grobów – jak co roku z okazji Wszystkich Świętych adwokaci uczczą pamięć swoich zmarłych kolegów.

Na warszawskich cmentarzach tradycyjnie zapłoną lampki z doczepioną karteczką: „w dowód pamięci – Palestra Warszawska”. Zapalą je aplikanci adwokaccy izby warszawskiej. Znicze z dołączoną chorągiewką z  logo adwokatury i napisem „Adwokatura pamięta” zapłoną na cmentarzach na terenie izby katowickiej. Adwokaci izby łódzkiej złożą kwiaty i zapalą znicze na grobach adw. Joanny Agackiej-Indeckiej, prezes NRA w latach 2007-2010 oraz adw. Bożenny Banasik, dziekan ORA w Łodzi w latach 1998-2003.

5 listopada o godzinie 20.00 w krakowskim Klubie Adwokatów przy ul. Sławkowskiej 1 odbędzie się koncert poświęcony pamięci zmarłych adwokatów krakowskiej izby adwokackiej. Utwory Brahmsa i Czajkowskiego wykonają: Tomasz Tomaszewski (skrzypce), Dorota Imiełowska (wiolonczela), Jacek Tosik-Warszawiak (fortepian) oraz Łukasz Pawlikowski (wiolonczela).

9 listopada o godzinie 9.00 w kościele  p.w. NMP na Piasku adwokaci wrocławscy będą uczestniczyć we mszy świętej odprawionej przez ks. Stanisława Pawlaczka w intencji zmarłych adwokatów. Po raz pierwszy msza połączona będzie z „Modlitwą wypominkową”, w trakcie której będą wymienieni z imienia i nazwiska wszyscy zmarli adwokaci izby adwokackiej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że w tym roku pożegnaliśmy m.in:

Adw. Władysława Pałkę, który zmarł 18 grudnia 2012, w wielu 100 lat. Był bohaterem II wojny światowej, kierował wywiadem i kontrwywiadem wojskowym Inspektoratu Rzeszów AK. Do 2002 roku był czynnym zawodowo adwokatem izby katowickiej.

1 stycznia br. zmarł adw. Andrzej Sarapata, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej w latach 1998-2001.

15 stycznia br. odszedł adw. Jerzy Trochimczuk, sekretarz Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku.

21 stycznia br. zmarł najstarszy adwokat izby krakowskiej adw. Feliks Kliś.

18 marca br. Palestra pożegnała adw. Jerzego Kejnę, dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku w latach 1998-2001, zastępcę rzecznika dyscyplinarnego NRA od 2011 r.

8 czerwca br. zmarł adw. Witold Kasprzak, rzecznik dyscyplinarny ORA w Częstochowie.

29 czerwca br. pożegnaliśmy znanego poznańskiego adwokata - Eugeniusza Michałka, wybitnego karnistę, wieloletniego działacza samorządu adwokackiego.

Cześć Ich pamięci.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email