O problemach prawnych rynku finansowego

02.09.2013

Rozpoczęła się rejestracja na II Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych - FinReg 2013, który odbędzie się w dniach 16–17 października 2013 r. w Warszawie.

Po raz drugi eksperci i regulatorzy rynku oraz przedstawiciele firm sektora finansowego spotkają się aby dyskutować o najważniejszych i najbardziej aktualnych problemach prawnych nurtujących branżę finansową w Polsce i Europie. Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli rynku, którzy mają wpływ na tworzenie regulacji finansowych, m.in. legislatorów, regulatorów, nadzorców finansowych, prawników, pracowników i menadżerów instytucji finansowych i banków oraz naukowców. W programie znajdą się panele tematyczne poświęcone m.in. kondycji prawa bankowego i implementacji prawa unijnego, nowym instrumentom nadzoru, regulacji rynku kapitałowego, skuteczności zabezpieczeń prawnych czy problemów systemu zabezpieczenia emerytalnego. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się przedstawiciele m.in. Komisji Nadzoru Finansowego, Narodowego Banku Polskiego, Zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Instytutu Ekonomicznego oraz Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego UNFE.

Tegoroczna formuła wydarzenia obejmuje podział na dwie sekcje: pierwszy dzień (16 października) przeznaczony jest na polemikę specjalistów, uczestników rynków finansowych; dzień drugi (17 października) będzie służył prezentacji referatów naukowych nadesłanych w ramach konkursu call for papers i ich dyskusji z udziałem wiodących praktyków i teoretyków w zakresie prawa i finansów.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Allerhanda. Naczelna Rada Adwokacka objęła wydarzenie patronatem.

Możliwa jest już rejestracja na Kongres – regulamin oraz formularz uczestnictwa dostępne są na stronie: www.finansowy.allerhand.pl

Czytaj:

komunikat prasowy

Tagi: NRA, zaproszenie, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email