NRA odcina się od prób wyłudzania umów odszkodowawczych

08.03.2012

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wydało oświadczenie, w którym stanowczo odcina się od nagłośnionych w ostatnich dniach przez media prób wyłudzania od ofiar wypadku w Szczekocinach umów odszkodowawczych przez osoby podające się za prawników. Ponadto Prezydium NRA domaga się  zaniechania przez media używania tytułu „adwokat” w tym kontekście.

- NRA z oburzeniem odnosi się do działań opisanych w informacjach prasowych. Są one skutkiem niekontrolowanego otwarcia rynku pomocy prawnej dla osób nie zrzeszonych w samorządzie adwokackim lub radcowskim. Adwokatowi – zgodnie z Kodeksem Etyki - nie wolno narzucać nikomu swoich usług ani zdobywać klientów w niegodny sposób. - czytamy w oświadczeniu. Prezydium ostrzega, że kancelarie odszkodowawcze mamią klientów "mirażem milionowych odszkodowań" doprowadzając w ten sposób do zawarcia umów zobowiązujących do zapłaty ewidentnie wygórowanych prowizji od uzyskanego odszkodowania.

Władze NRA przypominają też, że od poniedziałku samorząd adwokacki prowadzi akcję udzielania porad prawnych dla poszkodowanych w katastrofie kolejowej, z którymi  nie wiążą się jakąkolwiek odpłatności lub podpisywanie umów.

czytaj: Oświadczenie Prezydium NRA

Tagi: NRA, pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email