Najlepsi zostali wyróżnieni

18.04.2013

- Tym, którzy popierają i uczestniczą w akcjach pro bono należą się podziękowania za budowanie moralność zawodowej, a zwycięzcom rankingu – za to, że dają nam szansę na wygraną w wyścigu konkurencyjnym ze światem zewnętrznym. To czego świat prawniczy dokonał przez ostatnie dwie dekady jest niebywałe. – powiedział adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, podczas uroczystości ogłoszenia wyników Rankingu Kancelarii Prawniczych 2013 oraz konkursu Prawnik Pro Bono, który wygrała adw. Małgorzata Zielińska.

Uroczystość odbyła się 17 kwietnia br. w siedzibie gazety Rzeczpospolita. Zgromadzonych przywitał Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Rzeczpospolitej. Nagrody wręczał minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. – Profesjonalizm kancelarii prawniczych jest nie tylko miarą sukcesu, ale jest także miarą tego jak mógłby wymiar sprawiedliwości wyglądać. Sukcesy wyróżnionych dziś kancelarii są wzorem do naśladowania. – powiedział. Dodał, że w związku z trudnościami z wygospodarowaniem z budżetu państwa środków na pomoc prawną dla najuboższych, tym większe jest znaczenie działalności prawników udzielających porad nieodpłatnie, z porywu serca.

Spotkanie poprowadziła Ewa Usowicz, redaktor gazety Rzeczpospolita. W uroczystości, udział wzięli także m.in. prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, r.pr. Maciej Bobrowicz, prezes KRRP, oraz mec. Witold Daniłowicz.

Laureatką tegorocznego konkursu Prawnik Pro Bono została adw. Małgorzata Zielińska. Pani Mecenas posiada 17-letnie doświadczenie w zawodzie. Kancelarię prowadzi w Warszawie. Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym i rodzinnym. Od ok. 11 lat współpracuje z Fundacją Academia Iuris, prowadzącą sieć punktów bezpłatnej pomocy prawnej. Udziela porad pro bono oraz kształci młodych prawników pracujących jako wolontariusze. Pomagała w założeniu Fundacji „Nie biorę, chcę normalnie zarabiać”. Obecnie jest członkiem jej komisji rewizyjnej, promującej postawy antykorupcyjne wśród lekarzy. Prowadzi również obsługę prawną Stowarzyszenia Integracyjny Klub Sportowy AWF.

W konkursie Prawnik Pro Bono wyróżnieni zostali także: Lech Obara oraz Witold Klaus.

W drugiej części spotkania, ogłoszono wyniki Rankingu Kancelarii Prawniczych 2013. Dyplomy odbierali wspólnicy kancelarii wyróżnionych pod względem liczby zatrudnianych adwokatów i radców prawnych oraz prawników ogółem, kancelarii rekomendowanych w różnych dziedzinach prawa oraz specjaliści w tych dziedzinach. Kancelaria Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy otrzymała nagrodę specjalną za wspieranie organizacji dobroczynnych. Po raz pierwszy sklasyfikowano także firmy prawnicze pod względem ich aktywności w wiodących transakcjach na polskim rynku.

Pełne wyniki rankingu zostały opublikowane w dodatku do dzisiejszej gazety Rzeczpospolita (z 18 kwietnia 2013 r.).

Wszystkim wyróżnionym kancelariom i prawnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tagi: konkurs

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email