"Masz Prawo" – dołącz do akcji

02.07.2014

Do Naczelnej Rady Adwokackiej wpływają pierwsze zgłoszenia osób represjonowanych w czasach komunizmu, w ramach akcji „Masz prawo” organizowanej przez NRA i IPN.

Prokuratorzy IPN i adwokaci pomagają rozwiązać problemy prawne osób represjonowanych w czasach PRL-u, których sytuacja materialna nie pozwala na opłacenie pomocy prawnej. Główne problemy, z jakimi się zgłaszają, to kłopoty z otrzymaniem odszkodowań oraz problemy emerytalno-rentowe.

Represjonowani mogą się zgłaszać do ogólnopolskich punktów konsultacyjnych prowadzonych przez IPN, ponadto w każdy wtorek, we wszystkich oddziałach i delegaturach IPN dyżurują prokuratorzy IPN, którzy również udzielają porad. Dopiero po konsultacji z przedstawicielem IPN, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy sprawa wymaga udziału pełnomocnika procesowego,  prokuratorzy IPN kierują takie osoby do adwokatów świadczących swoje usługi bezpłatnie.

Akcja została uruchomiona na początku czerwca, a do NRA wpływają pierwsze sprawy. W imieniu NRA zwracam się z prośbą do wszystkich Koleżanek i Kolegów Adwokatów o dołączenie do akcji „Masz prawo” i pomoc osobom, które walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tej inicjatywie proszę o przesłanie informacji o chęci współpracy na adres: dzial.osobowy@nra.pl

Serdecznie dziękuję.

Adw. Anisa Gnacikowska,

Członek NRA, Koordynator akcji „Masz prawo”    

Tagi: pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email