Już w sobotę 7. Dzień Bezpłatnych Porad Adwokackich

30.08.2013

7 września ponad 900 adwokatów i aplikantów adwokackich udzielać będzie bezpłatnych porad adwokackich w różnych miastach Polski.

Zobacz listę adwokatów i aplikantów adwokackich biorących udział w akcji.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy będą dyżurowali w siedzibach kancelarii oraz niektórych izb adwokackich 7 września br. w godzinach 9:00-15:00. Wyjątkowo tego roku, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach przeprowadzi akcję dzień wcześniej tj. 6 września br. w godzinach 13:00-18:00.

Inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach. Akcja Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest ponad dziesięć tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw (np. umowy, akty notarialne, pisma z urzędów). Pozwoli to adwokatom na dokładne zapoznanie się z problemem, a zatem na pełniejszą poradę.

czytaj komunikat prasowy

Tagi: NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email