Już jest najnowsza Palestra

14.02.2014

Relacja z Krajowego Zjazdu Adwokatury, na którym dokonano wyboru składu osobowego organów samorządu Adwokatury Polskiej, znalazła się w najnowszej „Palestrze.”

Ten podwójny numer miesięcznika zawiera także uchwałę programową XI Krajowego Zjazdu Adwokatury  z 23 listopada 2013 r. „Tradycja i nowoczesność” i Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu Regulaminu Krajowego Zjazdu Adwokatury oraz zgromadzeń izb adwokackich.

W numerze znajdziemy też m.in.  artykuł prof. dr. hab. Jana Widackiego „Obrońca wobec dowodu z badań DNA” i dr Magdaleny Budyn-Kulik „Zmiana trybu ścigania zgwałcenia – wołanie na puszczy”. Doktorantki Maria Ejchart i Katarzyna Wiśniewska piszą o prawach więźniów z niepełnosprawnością fizyczną w polskich jednostkach penitencjarnych.  Z kolei dr Paweł Kuczma porusza temat działalności lobbingowej  samorządów prawniczych i ich członków.

Czytelnicy znajdą też odpowiedzi na nadesłane pytania, relacje z sympozjów i konferencji, które odbyły się we wrześniu, październiku i listopadzie oraz kronikę adwokatury. W Szpaltach pamięci redakcja wspomina adw. Ryszarda Sicińskiego (1927-2013) oraz sędziego Stanisława Zbigniewa Dąbrowskiego (1947-2014), pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Zachęcamy do lektury.

Tagi: Palestra

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email