IV Przegląd Kina Prawniczego zakończony

19.10.2015

Zakończył się Czwarty Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej”, który odbył się w dniach 16-18 października w warszawskim kinie Muranów.

Podczas gali otwarcia Przeglądu zaproszeni goście zobaczyli „Złotą Damę” w reżyserii  Simona Curtisa z Helen Mirren i Ryanem Reynoldsem w rolach głównych. Przegląd otworzyły adw. Anisa Gnacikowska – pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia oraz adw. Mirosława Pietkiewicz, skarbnik NRA. Wieczór poprowadził red. Tomasz Raczek.

W tym roku, podczas otwarcia przeglądu, Naczelna Rada Adwokacka we współpracy ze stowarzyszeniem K40 zbierała środki na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Globisza, odtwórcy niezapomnianej roli adw. Piotra Balickiego z Krótkiego filmu o zabijaniu, który w lipcu ubiegłego roku doznał udaru mózgu, w wyniku którego cierpi na częściowy paraliż, a także na afazję, czyli utratę zdolności mowy. W imieniu stowarzyszenia głos zabrała aktorka Ewa Telega, przedstawicielka Stowarzyszenia K40, która podziękowała NRA za inicjatywę i przekazał pozdrowienia od żony aktora – Agnieszki Globisz i aktorki Anny Dymnej, która koordynuje zbiórkę pieniędzy na leczenie Krzysztofa Globisza.  Tego wieczoru udało się zebrać 1865 zł.

W sobotę i niedzielę, podczas bezpłatnych pokazów, kinomani mieli okazję zobaczyć: "Kto sieje wiatr" (reż. Stanley Kramar), „...I sprawiedliwość dla wszystkich" (reż. Norman Jewison), „Drugą Prawdę" (reż. Barbet Shroeder), „Filadelfię" (reż. Jonathan Demme), „Ludzi Honoru" (reż. Rob Reiner), a także „Sędziego" (reż. David Dobkin). Tradycyjnie już wejściówki zostały rozdane bardzo szybko – w ciągu dwóch dni.

Adw. Anisa Gnacikowska zapewniła, że jest już pomysł na repertuar 5. Przeglądu Kina Prawniczego, zatem już dziś zapraszamy wszystkich miłośników kina prawniczego. 

(foto: www.kamilaszuba.pl)

Tagi: NRA, integracja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email