Dziś rusza akcja "Poznaj swoje prawa"

11.07.2014

Dziś rusza akcja „Poznaj swoje prawa”, którą cyklicznie prowadzić będą Adwokatura Polska i Dziennik Gazeta Prawna. Jej celem jest upowszechnienie korzystania z usług adwokackich przez Polaków. 11 i 14 lipca, za symboliczną złotówkę, adwokaci udzielać będą porad. Do akcji zgłosiło się 150 adwokatów.

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej, znajduje się kupon na poradę prawną, który można wykorzystać dziś lub 14 lipca. Osoby zainteresowane poradami powinny kupić piątkowe wydanie gazety w wersji papierowej bądź elektronicznej, wyciąć bądź wydrukować kupon, ściągnąć bezpłatną aplikację ADWOKAT Mobilny System Pomocy Prawnej na swój telefon i wyszukać adwokata pod ikoną "Dziennika Gazeta Prawna - Poznaj swoje prawa". Można to też zrobić na stronie www.adwokatura.mobi, zadzwonić i umówić się na spotkanie z adwokatem 11 lub 14 lipca, na spotkaniu zostawić kupon z DGP i zapłacić 1 zł za udzieloną przez adwokata ustną poradę.

Aby adwokat mógł wziąć aktywny udział w akcji, powinien zalogować się na swoje indywidualne konto w serwisie www.adwokatura.mobi.

Akcja w kolejnych edycjach będzie tematyczna: dotycząca np.usług dotyczących wypadków drogowych, spadków czy windykacji należności dla firm.

Akcja ma przybliżyć dostępność usług adwokackich w połączeniu z posiadaną przez nasze środowisko aplikacją mobilną ADWOKAT Mobilny System Pomocy Prawnej, a przede wszystkim upowszechnić korzystanie z usług adwokackich przez Polaków.

Warte podkreślenia jest, iż uczestniczący adwokat ma jedynie udzielić porady ustnej, bez obowiązku wydawania opinii prawnej, czy też poprowadzenia sprawy. Owa symboliczna złotówka brutto jest niezbędna z uwagi na przepisy podatkowe. Dlatego też adwokaci udzielający porad proszeni są o wystawienie klientowi stosownego dokumentu księgowego.

Dziennik Gazeta Prawna, na początku lipca i przed każdą następną edycją akcji prowadzić ma szeroko zakrojoną kampanię promocyjno-marketingową, w tym również samej Adwokatury Polskiej.

Adwokat może wziąć aktywny udział w akcji, logując się na swoje indywidualne konto w serwisie www.adwokatura.mobi i tam w kategorii „Dla Ciebie” oraz „Dla Firmy” powinien zaznaczyć kategorię „Poznaj swoje prawa” (dokonać tego trzeba dla każdej lokalizacji).

Organizatorzy uznają, że adwokat, który zaznaczy kategorię „Poznaj swoje prawa” zapoznał się z treścią regulaminu akcji i wyraża zgodę na świadczenie usług w opisany w nim sposób.

By otrzymać login i hasło, należy napisać prośbę na email: kontakt@adwokatura.mobi

Na wszelkie pytania techniczne (jak się zalogować, jak zaznaczyć kategorię Poznaj swoje prawa) odpowie adw. Grzegorz Prigan kontakt: kontakt@adwokatura.mobi ; tel. 602 4660 800

adw. Roman Kusz, przewodniczący Komisji ds. Wizerunku i Ochrony Prawnej

Zobacz regulamin

Tagi: pomoc, media

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email