Czwarty numer magazynu "Adwokat" od 19 listopada w sprzedaży

19.11.2018

Czwarty numer magazynu "Adwokat" od dziś, 19 listopada, w sprzedaży razem z "Gazetą Wyborczą".

Wśród poruszanych tematów: 500+ podczas rozwodu, co zrobić podczas aresztowania? informacje o zachowku, czym jest spółka cywilna?

Czytelnicy znajdą także artykuł adw. Jacka Treli, prezesa NRA, o jubileuszu 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej oraz roli adwokatów w kształtowaniu Rzeczpospolitej po odzyskaniu przez nią niepodległości.

Wersja drukowana magazynu dostępna jest z poniedziałkową Gazetą Wyborczą, ale przypominamy, że te i inne artykuły znajdują się na stronie e-magazynadwokat.pl

Magazyn „Adwokat” to projekt wizerunkowo-edukacyjny Naczelnej Rady Adwokackiej, któremu przyświeca hasło "Zajrzyj do adwokata". Jest to akcja skierowana do społeczeństwa z przekazem, że adwokat to nie tylko obrońca w sprawach karnych, nie zajmuje się tylko sprawami o dużym ciężarze gatunkowym (choć oczywiście też) i nie tylko w sprawach karnych. Za pośrednictwem Magazynu ma utrwalać się świadomość społeczna, że adwokat to także edukator uczący zasad stosowania prawa, profilaktyk radzący jak ustrzec się przed popadnięciem w mniejsze lub większe kłopoty i to w różnych dziedzinach życia, a także mediator pomagający polubownie rozwiązywać spory.

Magazyn edukuje, informuje i zachęca odbiorcę, aby zajrzał do adwokata, do magazynu, na stronę www, na profil społecznościowy, ale także do kancelarii adwokata w swojej sprawie.

Projekt „Zajrzyj do Adwokata” wypełnia treść uchwały Krajowego Zjazdu Adwokatury oraz wpisuje się w ideę przyświecającą tegorocznym obchodom 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej – adwokat jest obecny w społeczeństwie, blisko obywatela.

 

Tagi: magazyn Adwokat

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email