Adwokatki i aplikantki adwokackie na VII Kongresie Kobiet

11.09.2015

Adwokatki i aplikantki adwokackie reprezentują Adwokaturę Polską na VII Kongresie Kobiet w Warszawie. Kongres w tym roku poświęcony jest głównie kwestii alimentów. 

Z inicjatywą oficjalnej, zorganizowanej obecności adwokatek i aplikantek adwokackich na Kongresie wystąpiła adw. Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, przewodnicząca Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. - Cieszymy się, że jesteśmy tutaj po to, by udzielać pomocy prawnej kobietom z zakresu różnych spraw a w szczególności spraw alimentacyjnych, które są tematem przewodnim Kongresu - powiedziała adw. Gajowniczek-Pruszyńska. Na stoliku Naczelnej Rady Adwokackiej dostępne są broszury, m.in. na temat "Alimenty: fakty, mity". - Wydaje mi się, że na takim święcie kobiet, na którym mamy reprezentantki policji, wojska, straży granicznej czy pożarnej, nie mogło zabraknąć adwokatek i aplikantek adwokackich - dodaje pani mecenas.

Z porad adwokackich będzie można skorzystać przez dwa dni trwania Kongresu: 11 i 12 września. - Jednocześnie będziemy propagować pozytywny wizerunek Adwokatury Polskiej - podkreśla adw. Gajowniczek-Pruszyńska.

Na uroczystym otwarciu Kongresu Kobiet pojawiły się premier Ewa Kopacz, wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Małgorzata Fuszara, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, Anna Komorowska, Henryka Bochniarz i Magdalena Środa.

W programie oprócz prelekcji, jest szereg warsztatów tematycznych. Dotyczą one m.in. edukacji, finansów, przedsiębiorczości kobiet w obszarach wiejskich, macierzyństwa, czy porad prawnych w przypadku dyskryminacji. Głównym tematem Kongresu są sprawy alimentacyjne, obradujące panie wypracują też stanowisko wobec kwestii uchodźców.

(zobacz stronę VII Kongresu Kobiet)


Tagi: NRA, kobiety, alimenty

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email