„Adwokat w roli głównej”

04.10.2013

W dniach 11-13 października w warszawskim kinie Muranów rusza 2. edycja Przeglądu Kina Prawniczego. W ramach wydarzenia będzie można obejrzeć najlepsze filmy z gatunku „dramatu sądowego”.

- Ta inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej ma pokazać widzom, że misją adwokata jest niesienie pomocy człowiekowi, który często pozostaje sam w krytycznej sytuacji. – powiedziała adw. Anisa Gnacikowska, pomysłodawczyni projektu. Adwokaci po raz drugi poprzez projekcje filmowe będą przybliżać widzom jak wygląda ich codzienna praca, a dodatkowo poszerzać świadomość prawną obywateli. Zeszłoroczna akcja odniosła wielki sukces i stąd powstał pomysł na kontynuację projektu.

Dodatkowo w tym roku dla adwokatów i aplikantów adwokackich został ogłoszony konkurs na zarys scenariusza filmowego o tematyce prawniczej. Celem konkursu jest doprowadzenie do realizacji pełnometrażowego, telewizyjnego lub dokumentalnego filmu opartego na zwycięskim zarysie scenariusza. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że również inne pomysły nadesłane na konkurs zainspirują twórców filmowych. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 10 października br. podczas uroczystej gali otwierającej przegląd.

Zarówno przegląd jak i konkurs są wspólną inicjatywą Naczelnej Rady Adwokackiej i Fundacji Szkoła Wajdy. Pełna lista tytułów oraz plan projekcji znajduje się na www.facebook.com/Adwokatwroliglownej.

Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny. Wejściówki odbierać można w kasie kina Muranów.

Tagi: NRA, zaproszenie

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email