Adwokaci pamiętają o swoich zmarłych kolegach

31.10.2012

Jak co roku z okazji Dnia Wszystkich Świętych, adwokaci i aplikanci adwokaccy z wielu izb adwokackich zapalą znicze na grobach zmarłych kolegów.

Na warszawskich cmentarzach tradycyjnie zapłoną lampki z doczepioną karteczką: „w dowód pamięci – Palestra Warszawska”. Kolejny rocznik aplikantów adwokackich izby warszawskiej, pod kierownictwem pani dyrektor Bożeny Łagowskiej, odwiedzi groby koleżanek i kolegów, pielęgnując tę godną naśladowania tradycję.

Palestra wspomina między innymi tych, którzy odeszli w ostatnim roku.

Adwokatura z żalem przyjęła wiadomość o śmierci prof. Wiesława Chrzanowskiego w kwietniu br. Profesor był człowiekiem prawdziwej mądrości. Charakteryzował się skromnością i szlachetnością. Był Ministrem Sprawiedliwości w rządzie Krzysztofa Bieleckiego oraz marszałkiem sejmu w latach 1991-93. Był także adwokatem, którego władza Polski Ludowej nie chciała dopuścić do wykonywania zawodu przez 21 lat. W 2007 r. został uhonorowany Wielką Odznaką Adwokatura Zasłużonym – najwyższym wyróżnieniem samorządu adwokackiego.

W lipcu br. zmarł Dominik Maciołek, wybitny adwokat i wychowawca kilku pokoleń aplikantów adwokackich. Przez wiele lat był zaangażowany w prace samorządu adwokackiego. Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski oraz odznaką Adwokatura Zasłużonym.

W sierpniu tego roku zmarła adw. Janina Ruth Buczyńska, mocno związana z izbą krakowską oraz tamtejszym środowiskiem artystycznym, zwłaszcza Piwnicą pod Baranami. Była człowiekiem wielkiego serca i mądrości. Angażowała się w działalność Fundacji Judaica – Centrum Kultury Żydowskiej. Była także współzałożycielką Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej. Otrzymała odznakę „Adwokatura Zasłużonym”.

W zadumie i skupieniu oddajemy cześć wszystkim naszym kolegom i koleżankom, którzy od nas odeszli.

Tagi: ORA, NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email