Adwokaci dołączą do „Szlachetnej Paczki”

14.11.2014

Adwokaci i aplikanci adwokaccy mogą dołączyć do wyjątkowej akcji pro bono „Wiosna Prawników i Dziennika Gazety Prawnej”. W ramach projektu „Szlachetnej Paczki” 13 grudnia  adwokaci i radcy prawni udzielać będą porad prawnych osobom w trudnej sytuacji materialnej, podopiecznym Stowarzyszenia Wiosna.  


Akcja organizowana jest wspólnie z Dziennikiem Gazetą Prawną, Stowarzyszeniem Wiosna i Krajową Izbą Radców Prawnych. Patronat honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.


Porady prawne udzielane będą w dniu finału projektu Szlachetnej Paczki - 13 grudnia, przez ok. cztery godziny, w 19 punktach w największych miastach Polski.


Adwokaci i aplikanci adwokaccy, którzy chcą dołączyć do akcji, mogą zarejestrować się na stronie: https://prawnicy.wiosna.org.pl/

Stowarzyszenie Wiosna jest otwarte również na inną formę współpracy z prawnikami. Można dołączyć do „Klubu WiP” poprzez regularne wpłaty na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia, po 22 listopada br. można zostać darczyńcą Szlachetnej Paczki i przygotować paczkę dla konkretnej rodziny, można też ufundować indeks Akademii Przyszłości dla konkretnego dziecka, którego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Więcej informacji o projektach znajduje się na stronie: http://www.wiosna.org.pl/


Szlachetna Paczka istnieje od 13 lat. Zapoczątkował ją w Krakowie ks. Jacek Stryczek, który z grupą studentów z duszpasterstwa akademickiego przygotował paczki świąteczne dla 30 potrzebujących rodzin. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku 530 500 darczyńców przekazało paczki 17 684 rodzinom. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Rodziny i ich potrzeby są starannie identyfikowane przez wolontariuszy Stowarzyszenia.


Zapraszamy do włączenia się w akcję.

 

Tagi: pomoc

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email