Adwokaci bezpłatnie pomogą najuboższym

09.05.2014

17 maja kilkuset adwokatów i aplikantów adwokackich w 190 miastach w całej Polsce pomoże rozwiązać zawiłości prawne, w ramach VIII Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich. Tegoroczna akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Adwokaci i aplikanci adwokaccy będą dyżurować w siedzibach kancelarii oraz niektórych izb adwokackich w godzinach 10:00-15:00.

Wyjątkowo Okręgowa Rada Adwokacka we Wrocławiu przeprowadzi akcję tydzień później tj. 24 maja br., ze względu na odbywające się w tej izbie 17  maja Zgromadzenie Izby Adwokackiej.

Inicjatywa Naczelnej Rady Adwokackiej kierowana jest do osób, których sytuacja materialna lub życiowa nie pozwala na skorzystanie z pomocy prawnika na zwykłych zasadach.

Akcja Dnia Bezpłatnych Porad Adwokackich cieszy się wielką popularnością. Każdorazowo udzielanych jest ponad dziesięć tysięcy porad. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach spadkowych, alimentacyjnych, podziału majątku po rozwodzie. Pytają również o kwestie związane z prawem pracy, prawem ubezpieczeniowym, a także dotyczącym nieruchomości i wypadków komunikacyjnych.

Osoby zainteresowane poradami powinny w miarę możliwości zabrać ze sobą dokumentację dotyczącą ich spraw (np. umowy, akty notarialne, pisma z urzędów). Pozwoli to adwokatom na dokładne zapoznanie się z problemem, a zatem na pełniejszą poradę.

Tegoroczna akcja odbywa się w przeddzień święta patrona wszystkich prawników św. Ivo.

Zobacz listę adwokatów i aplikantów adwokackich biorących udział w akcji

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email