5. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem

10.04.2015

Dziś mija piąta rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób w tym m.in. Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy oraz adwokaci: Joanna Agacka-Indecka, prezes NRA, Jolanta Szymanek-Deresz, posłanka na Sejm RP, Stanisław Mikke, redaktor naczelny „Palestry” oraz Stanisław Zając, senator RP.

Od wczesnych godzin porannych trwają uroczystości rocznicowe. Adw. Andrzej Zwara, prezes NRA złożył kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci zmarłych adwokatów, przed siedzibą NRA, a następnie wziął udział w uroczystościach państwowych na warszawskich Powązkach. Prezes NRA złożył również kwiaty na grobach adw. Jolanty Szymanek-Deresz oraz adw. Stanisława Mikke. Po uroczystościach przed pomnikiem ofiar katastrofy, w których udział wzięli m.in. rodziny ofiar katastrofy, Bronisław Komorowski, Prezydent RP, Ewa Kopacz, Prezes Rady Ministrów, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy oraz ministrowie, parlamentarzyści i przedstawiciele wojska i Kościoła, uczestnicy uroczystości udali się na mszę świętą w intencji zmarłych do Świątyni Opaczności Bożej.

Z kolei adw. Jacek Trela, wiceprezes NRA, złożył kwiaty na grobie adw. Joanny Agackiej-Indeckiej w Łodzi. W Jaśle, na grobie adw. Stanisława Zająca, w imieniu NRA kwiaty złożyli przedstawiciele ORA w Rzeszowie.

Wczesnym rankiem do Katynia i Smoleńska wyjechała dwudziestoosobowa grupa adwokatów, którzy oddadzą hołd ofiarom katastrofy oraz polskim oficerom zamordowanym w lesie katyńskim. Organizatorem wyjazdu jest adw. Bartosz Grohman, zastępca sekretarza NRA.

Jeszcze dziś, w intencji zmarłych adwokatów o godzinie 16.30 odprawiona zostanie Msza święta w Archikatedrze Św.  Jana Chrzciciela w Warszawie (ul. Świętojańska 8). Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.

Natomiast 8 kwietnia adw. Andrzej Zwara i adw. Bartosz Grohman uczestniczyli w odsłonięciu tablicy poświęconej pamięci 96 ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Tablica znajduje się na ścianie kościoła Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników na warszawskiej Pradze. 11 kwietnia zaś o godz. 16.45 na Placu Piłsudskiego w Warszawie otwarta zostanie wystawa "Smoleńskie portrety" przygotowana przez Muzeum Historii Polski.

Rocznicy smoleńskiej poświęcony jest również najnowszy numer „Palestry”. 

Tagi: NRA

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email