Zbiór orzecznictwa w sprawach dotyczących osób LGTB

06.05.2016

Po raz pierwszy w Polsce ukazała się publikacja „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo”, zawierająca zbiór orzeczeń polskich sądów oraz decyzji organów administracji w sprawach dotyczących osób LGBT. 

O publikacji rozmawiać będą prawnicy podczas spotkania zatytułowanego „Wyrokiem sądu skazani na równość”, które odbędzie 16 maja o godz. 18.00 w MiTo art.café.books przy ul. Waryńskiego 28 w Warszawie. W debacie udział wezmą: prof. Monika Płatek, adw. Anna Mazurczak i adw. Mikołaj Pietrzak z Komisji Praw Człowieka przy NRA oraz Paweł Knut.

W publikacji wydanej przez Kampanię Przeciw Homofobii zamieszczono siedemdziesiąt trzy wyroki polskich sądów i decyzji organów administracji dotyczące dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Celem publikacji było zebranie dotychczas rozproszonych wypowiedzi sędziów oraz przedstawicieli organów administracji w sprawach dotyczących osób LGBT.  Orzeczenia i decyzje przedstawione w zbiorze „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo”  pochodzą m.in. z akt spraw prowadzonych przez Kampanię Przeciw Homofobii, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Fundację Trans-Fuzja oraz Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Znajdziemy przykłady z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego, karnego oraz pracy od lat 70-tych do 2015 roku. „Prawa osób LGBT w Polsce – orzecznictwo” to narzędzie przygotowane z myślą o prawnikach reprezentujących klientów LGBT oraz osobach zainteresowanych analizą kształtu polskiego orzecznictwa dotyczącego praw osób LGBT. 

Naczelna Rada Adwokacka objęła patronat nad publikacją.

Pobierz publikację

Zobacz plakat

Tagi: orzecznictwo

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email