Sędziowie przeciwko odwoływaniu prezesów i wiceprezesów sądów

19.12.2017

Sędziowie sądów okręgowych i rejonowych Krakowa i Słupska przyjęli uchwały, w których wyrażają swój sprzeciw wobec odwoływania prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych w trakcie kadencji bez uzasadnienia. 

Uchwały zostały podjęte podczas Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Słupskiego, w którym uczestniczyli sędziowie Sądu Okręgowego w Słupsku oraz przedstawiciele Sędziów Sądów Rejonowych w Bytowie, Człuchowie, Chojnicach, Miastku, Lęborku, a także podczas spotkania obradujących wspólnie zebrań sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieście w Krakowie oraz Sądu Rejonowego w Myślenicach. 

W obu uchwałach, oprócz sprzeciwu wobec odwoływania prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych w trakcie kadencji, zawarte są krytyczne opinie ustaw o Krajowej Radzie Sądwonictwa i o Sądzie Najwyższym. Sędziowie apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie tych ustaw. 

 

(czytaj Uchwałę Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Okręgu Słupskiego z 11 grudnia 2017)

(czytaj Uchwały obradujących wspólnie zebrań sędziów Sądu Okręgowego w Krakowie, Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie oraz Sądu Rejonowego w Myślenicach)

Tagi: sędziowie, reforma sądownictwa, sprzeciw

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email