adwokatura polskaOGÓLNOPRAWNEZOBACZ WSZYSTKIE
04/09/2017

Sąd bliżej ludzi – dzień otwarty w warszawskim sądzie

Jak wygląda rozprawa sądowa i praca sędziów „od kuchni” dowiedzą się uczestnicy spotkania organizowanego 11 września br. w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wstęp wolny.

Spotkanie składać się będzie z dwóch części: panelu dyskusyjnego oraz symulacji rozprawy. Spotkanie, które ma formułę otwartą ma pomóc zrozumieć jak w praktyce działają sądy, czym kierują się sędziowie wydając wyroki oraz dlaczego wyrok nie zawsze odzwierciedla oczekiwania uczestników sporu sądowego. Gościem spotkania będzie aktor Jerzy Radziwiłowicz, który zainicjuje dyskusje na temat istoty sprawowania wymiaru sprawiedliwości.

W trakcie spotkania odbędzie się panel dyskusyjny i szeroka debata z publicznością pod hasłem „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o sądach, ale boicie się zapytać”. W dyskusji wezmą udział: dr hab. prof. UW Marcin Matczak, Monika Pawłowska – sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, adw. Sylwia Gregorczyk-Abram – przedstawicielka Inicjatywy Obywatelskiej „Wolne Sądy”, Ewa Ivanova – dziennikarka, publicystka prawna, Bartosz Pilitowski – prezes zarządu Fundacji Court Watch.

Na zakończenie odbędzie się symulacja rozprawy pt.: „Zróbmy prywatkę jakiej nie widział świat”.

- Chcemy pokazać sędziego jako „empatycznego rozjemcę”, działającego w granicach i na podstawie prawa. Sąd powinien być postrzegany, jako niezależna od władzy instytucja, do której właśnie dzięki niezależności obywatel może mieć zaufanie i obdarzać ją autorytetem – mówi adwokat Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy Obywatelskiej „Wolne Sądy”.

Organizatorami spotkania są: Sąd Okręgowy w Warszawie, Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie oraz Inicjatywa Obywatelska „Wolne Sądy”.

Czytaj szczegółowy program i zaproszenie

Tagi: sąd, edukacja


KALENDARIUM

Wrzesień 2017
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930


FACEBOOK


MULTIMEDIA

Kongres Prawników Polskich 20 maja 2017 r. w Katowicach

file-plakat-1-002-20604.jpg

POLECANE STRONY

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat

© 2017 Naczelna Rada Adwokacka
strony internetowe warszawa