Ruszyła kampania informacyjna "Adwokat pomaga"

15.09.2017

Adwokatura rozpoczęła kolejną kampanię informacyjną. Pod wspólnym hasłem “Adwokat Pomaga” mieszczą się dwie akcje. Poruszają one tematy życia codziennego, ukazują sytuacje, które mogą spotkać każdego z nas. 

Kampania to jeden z projektów realizowanych przez Komisję Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej NRA. 

Film “Adwokat dla zatrzymanego” to pierwsza z akcji, powstała w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia dotyczące postępowania funkcjonariuszy policji w stosunku do zatrzymanych. Ma ona na celu przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu, że każda osoba zatrzymana ma prawo do adwokata. Przebieg pierwszych czynności z udziałem zatrzymanego bardzo często przesądza o losach całego postępowania. Warto znać swoje prawa i z nich korzystać. Nawiązanie kontaktu z adwokatem przy pierwszych czynnościach procesowych ma ogromny wpływ na pozycję osoby zatrzymanej w całym postępowaniu.

W ramach kampanii przewidziane są kolejne spoty, przedstawiające sytuacje, w których pierwszy kontakt z adwokatem jest kluczowy. Organizatorzy planują także cykl postów, w których główną rolę odegrają porady ukazujące kiedy i w jaki sposób można skorzystać z usług adwokata.

Pierwszy spot dostępny jest pod linkiem: http://tnij.at/179493

Tagi: kampania, prawo do adwokata, zatrzymany

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email