Przedstawiciele Palestry w Parlamencie

28.10.2015

Czternastu adwokatów zasiądzie w ławach poselskich i senatorskich w rozpoczynającej się kadencji parlamentarnej.

Do Sejmu dostali się: adw. Grzegorz Długi (Kukiz ’15), adw. Cezary Grabarczyk (Platforma Obywatelska), adw. Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Andrzej Matusiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Piotr Pszczółkowski (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Wojciech Szarama (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Małgorzata Wasserman (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Jacek Wilk (Kukiz’15) i adw. Małgorzata Wypych (Prawo i Sprawiedliwość).

Senatorami zostali: adw. Zbigniew Cichoń (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Aleksander Pociej (Platforma Obywatelska) oraz adw. Piotr Zientarski (Platforma Obywatelska).

Po raz pierwszy mandaty poselskie otrzymają adwokaci: Grzegorz Długi, Piotr Pszczółkowski, Małgorzata Wasserman, Jacek Wilk i Małgorzata Wypych.     

W wyborach startowało osiemdziesięciu jeden adwokatów. Naczelna Rada Adwokacka dziękuje za zaangażowanie społeczna, a także za przesłanie odpowiedzi na pytania zadane przez biuro prasowe NRA.

Nowym Posłom i Senatorom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy na rzecz rozwoju naszego kraju. 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email