Prezydent zaprasza do udziału w Święcie Wolności

07.02.2014

Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprasza do udziału w Święcie Wolności, czyli w obchodach 25. rocznicy zwycięstwa obozu „Solidarności” w wyborach 4 czerwca 1989 roku. W swoim apelu zachęca wszystkich  do organizowania wspólnych przedsięwzięć.

„Wspólnym wysiłkiem zbudujmy jak najambitniejszy program obchodów. Wspólnie wypełnijmy ten projekt jak najatrakcyjniejszymi pomysłami. Potwierdźmy raz jeszcze, że nie ma wolności bez solidarności. Że wolność i dzisiaj wymaga solidarności pomiędzy nami” – czytamy w apelu prezydenta.

Pomysły i inicjatywy w związku z obchodami Święta Wolności zgłaszać można na stronie http://www.prezydent.pl/swieto-wolnosci. Na podstawie przesłanych danych o każdym z organizowanych wydarzeń zostanie stworzona mapa projektów.

Do świętowania prezydent Komorowski zaprasza Polaków na całym świecie, chce by wydarzenie to miało charakter wielkiej, wspólnej, obywatelskiej uroczystości. „Wolność nie ma granic. Nasze Święto Wolności jest też świętem całego wolnego świata” – zaznacza.

Do organizowania wspólnych przedsięwzięć prezydent zachęca osoby prywatne i instytucje, urzędy państwowe i organizacje pozarządowe, środowiska przedsiębiorców, instytucje publiczne i samorządy.

Zobacz apel prezydenta Bronisława Komorowskiego

Tagi: jubileusz

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email