Poczta Polska zawiesza nowy taryfikator

06.03.2014

Poczta Polska zawiesiła podwyżki cen za niektóre czynności pocztowe, w tym za sporządzanie i wydanie odpisu potwierdzenia nadania przesyłki. Jest to reakcja na artykuł Dziennika Gazety Prawnej5 marca, w którym środowisko adwokackie skrytykowało nieuzasadnione podwyżki opłat pocztowych.

1 marca br. Poczta Polska wprowadziła taryfikator, przewidujący podwyżkę opłat m.in. za sporządzenie odpisu potwierdzenia nadania przesyłki (z 3,69 zł do 20 zł). Aż pięciokrotna podwyżka uderzyła przede wszystkim w kancelarie prawne, które najczęściej korzystały z tego typu usług pocztowych. Jest to związane z wymogiem załączania do pism sądowych dowodu wysłania odpisów pism dla wszystkich pełnomocników biorących udział w sprawie.

W dniu ukazania się artykułu Poczta Polska wydała komunikat, informując że od 6 marca zawiesza nowy taryfikator. „Spółka  po  uwagach  od  klientów,  którzy  najczęściej  korzystają  z tych rozwiązań,  podjęła  decyzję  o zawieszeniu nowego cennika. Jednocześnie Poczta Polska spotka się m.in. z przedstawicielami środowisk prawniczych, by wysłuchać ich opinii  na  temat  usług pocztowych i potrzeb, jakie mają względem operatora wyznaczonego” – czytamy na stronie Poczty Polskiej.

Tagi: pełnomocnik, sąd, publikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email