Pismo Uniwersytetu Jagiellońskiego o sympozjum Media Kultura Komunikacja

21.02.2018

Alma Mater, pismo Uniwersytetu Jagiellońskiego, w najnowszym numerze umieściło relację z sympozjum naukowego poświęconego papieżowi Franciszkowi - Media Kultura Komunikacja. Sympozjum współorganizowane było przez Naczelną Radę Adwokacką i odbyło się w ramach VII Dni Kultury Adwokatury Polskiej. 

Po konferencji miał miejsce także koncert zorganizowany i prowadzony przez adw. Stanisława Kłysa. W piśmie przesłanym na ręce adw. Jacka Treli, prezesa NRA, rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak wyraził wdzięczność za współpracę z adw. Kłysem, który jest laureatem odznaczenia "Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego". 

"Uniwersytet Jagielloński bardzo ceni sobie współpracę i kontakty z Adwokaturą Polską, której wielu przedstawicieli jest absolwentami naszej Uczelni. Szczególne podziękowania za zorganizowanie konferencji należą się członkowi NRA adw. Stanisławowi Kłysowi. Wygłosił on wykład przedstawiający dokonania adwokatury w zakresie tematyki konferencji". 

Rektor UJ przypomniał także, że w 2016 roku Uczelnia we współpracy z NRA zorganizowała konferencję naukową w 5. rocznicę śmierci abp. Józefa Życińskiego, doktora honoris causa UJ i jednocześnie odznaczonego wyróżnieniem "Adwokatura Zasłużonym". 

(czytaj relację z VII Dni Adwokatury Polskiej autorstwa Teresy Grzybkowskiej)

(zobacz stronę Alma Mater

 

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email