Nowe władze samorządu radcowskiego

15.11.2013

Dariusz Sałajewski został prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych. Decyzję tę podjął X Krajowy Zjazd Radców Prawnych, obradujący w Warszawie w dniach 7-9 listopada br.

Dariusz Sałajewski ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1969 r. Egzamin zawodowy zdał w 1977 r. przed Okręgową Komisją Arbitrażową i został wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu. Początkowo zawód wykonywał w formie umowy o pracę. W 1997 r. był współzałożycielem kilkuosobowej kancelarii radców prawnych w Częstochowie. Od tego czasu zawód radcy prawnego wykonuje w kancelarii.

W prace samorządu radcowskiego angażował się od początku jego powstania. Przez pięć kadencji pełnił funkcję wicedziekana Izby. Członkiem Krajowej Rady Radców Prawnych był przez wszystkie kadencje z wyjątkiem kadencji piątej. W trzeciej kadencji był członkiem prezydium KRRP, a podczas dwóch ostatnich pełnił funkcję wiceprezesa.

Działał także w Stowarzyszeniu Radców Prawnych, które powstało w 1981 r. Był członkiem Zrzeszenia Prawników Polskich – kierował oddziałem radców prawnych koła ZPP w Częstochowie.

Zawodowo specjalizuje się w prawie spółek handlowych oraz w sprawach związanych z działalnością gospodarczą.

Podczas X Krajowego Zjazdu Radców Prawnych wybranych zostało także 38 członków Krajowej Rady Radców Prawnych, którzy dołączyli do 19 członków wybranych podczas Zgromadzeń Okręgowych Izb Radców Prawnych. Na stanowisko przewodniczącego Wyższego Sądu Dyscyplinarnego ponownie wybrany został Jarosław Sobutka .

Pełen skład KRRP oraz Wyższego Sądu Dyscyplinarnego KRRP dostępny jest na stronie internetowej http://www.kirp.pl.

czytaj list prezesa NRA do nowego prezesa KRRP

Tagi: radca prawny, samorząd

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email