Kraków: Święto Prawników

29.05.2015

Kongres Ars Legis, procesja prawników, msza święta w ich intencji i spektakl kabaretu "Loch Camelot" złożą się na Święto Prawników 30 maja w Krakowie. Organizatorem uroczystości tradycyjnie będzie Ars Legis – Stowarzyszenie im. św. Ivo Helory – Patrona Prawników. 

Data Święta związana jest z liturgicznym wspomnieniem św. Ivo Helory. Świętowanie rozpocznie się od rana, turniejem szachowym w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, o godz. 10.00. Godzinę później zaplanowano start Biegu Temidy na 5 i 10 km na Stadionie Korony. Zwolennicy wolniejszego tempa mogą wziąć udział w spacerze z przewodnikiem po Krakowie śladami św. Ivo - początek o godz. 13.00 przy ul. Kanonicza 23.

O godz. 17.00 w Librarium, Collegium Maius rozpocznie się Kongres Ars Legis – wyłącznie dla członków Stowarzyszenia i imiennie zaproszonych gości.

O godz. 19.30 ruszy procesja prawników w togach z dziedzińca Collegium Maius do kościoła św. Anny, gdzie odprawiona zostanie uroczysta msza święta, z możliwością ucałowania relikwii św. Ivo.

Świętowanie zakończy o godz. 21.00 występ kabaretu w piwnicy Loch Camelot, ul. św. Tomasza 17.

Patronat nad Świętem Prawników objęli: Naczelna Rada Adwokacka, Minister Sprawiedliwości RP, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Notarialna oraz Krajowa Rada Komornicza.


(zobacz szczegóły programu)


Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email