Kolejny numer Młodej Palestry

15.01.2018

Przedstawiamy kolejny numer ogólnopolskiego czasopisma aplikantów adwokackich, współfinansowanego przez Naczelną Radę Adwokacką wraz z Izbą Adwokacką w Warszawie.

W najnowszym wydaniu znalazły się teksty autorstwa adwokatów, doktorantów oraz aplikantów adwokackich i radcowskich z Poznania, Szczecina, Krakowa, Wrocławia, Opola, Warszawy i Rzeszowa. Tradycyjnie autorzy zamieścili swoje artykuły w pięciu działach, które odpowiadają strukturze egzaminu adwokackiego: karne, cywilne, gospodarcze, administracyjne oraz etyka i pozostałe gałęzie prawa. 

W numerze znajdziemy m.in. artykuły odzwierciedlające tematykę Konferencji Aplikantów Adwokackich, która odbyła się we wrześniu 2017 r. w Warszawie, a mianowicie "Pełnomocnik przedsiębiorcy wobec zmian w prawie", a także wiele ciekawych tekstów w dziale AFISZ. Zachęcamy do lektury sprawozdania z wydarzenia organizowanego przez NRA "Adwokat w roli głównej", relacji z "Tygodnia Konstytucyjnego" przygotowanej przez pomysłodawczynię adwokat Sylwię Gregorczyk-Abram we współpracy z apl. adw. Agatą Owczarską. Warto także zapoznać się ze wspomnieniami ze "Szkoły Letniej Leszka Balcerowicza", w której uczestniczyła apl. adw. Justyna Olejniczak, zaś zainteresowanym prawem budowlanym polecamy tekst apl. adw. Adriany Gostępskiej, która jest redaktorem działu Etyka i inne gałęzie prawa.  

Jednocześnie informujemy, iż teksty do następnego numeru należy kierować na adres mloda.palestra.wa@gmail.com.  

apl. adw. Magdalena Robaszyńska 

(czytaj numer w pdf)

(czytaj numer w bibliotece internetowej)Tagi: Młoda Palestra

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email