"Kazusy dla aplikantów adwokackich i radcowskich" adw. Kamila Gorzelnika

19.10.2018

Nakładem wydawnictwa C.H.Beck ukzały się "Kazusy dla aplikantów radcowskich i adwokackich. Prawo karne, cywilne, gospodarcze i administracyjne" autorstwa adw. Kamila Gorzelnika. Publikacja uzyskała patronat NRA oraz Biblioteki Palestry.

Książka jest skierowana do szerokiego grona czytelników: aplikantów radcowskich, aplikantów adwokackich oraz osób, które przygotowują się do egzaminów zawodowych w trybie poza aplikacją. Zawiera 105 kazusów z prawa cywilnego, karnego, gospodarczego i administracyjnego. Każdy kazus zawiera stan faktyczny, zadanie, proponowane rozwiązanie oraz wyjaśnienie Autora. Wyjaśnienia w przeważającej części oparte są na orzecznictwie sądowym, w tym orzeczeniach Sądu Najwyższego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Każdy kazus zawiera praktyczne zagadnienie, z którym aplikant może się potencjalnie spotkać podczas kolokwium z zakresu prawa cywilnego, karnego, gospodarczego czy administracyjnego w trakcie aplikacji oraz egzaminu adwokackiego lub radcowskiego. Polecenie w kazusie odpowiada zadaniom określonym w ustawie – Prawo o adwokaturze lub ustawie o radcach prawnych.

Adw. Kamil Gorzelnik posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa rynku kapitałowego. Jego obszar specjalizacji obejmuje IPO, SPO, emisje akcji, obligacji i innych instrumentów finansowych. Ukończył z wyróżnieniem WPiA Uniwersytetu Warszawskiego, a także Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowane przez university of Cambridge oraz UW.

(zobacz książkę na stronie wydawnictwa)

 

Tagi: aplikacje, Biblioteka Palestry

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email