Jadwiga Glumińska-Pawlic nową przewodniczącą Krajowej Rady Doradców Podatkowych

13.01.2014

W dniach 10-12 stycznia w Hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie odbył się Krajowy Zjazd Doradców Podatkowych.

Na inauguracji Zjazdu Naczelną Radę Adwokacką reprezentował adw. Bartosz Grohman, zastępca sekretarza NRA. W krótkim przemówieniu adw. Bartosz Grohman, w imieniu prezesa NRA, wyraził podziękowanie i uznanie dla wszystkich doradców podatkowych za ich codzienną pracę na rzecz obywateli i przedsiębiorców. Wspomniał o wzajemnym uzupełnianiu się zawodów adwokata i doradcy podatkowego, życzył też obradującym delegatom owocnych obrad i mądrych decyzji.

Tematem wiodącym zjazdu był problem koncepcji deregulacyjnych z jakimi zmaga się obecnie samorząd doradców podatkowych. Mówił o nich w swoim przemówieniu ustępujący przewodniczący KRDP – Tomasz Michalik. Po przemówieniach gości Tomasz Michalik dokonał prezentacji sztandaru Krajowej Izby Doradców Podatkowych wskazując na jego materialną symbolikę w łączeniu wszystkich doradców podatkowych. Przedstawiciele regionów dokonali wbicia gwoździ w sztandar.

W trakcie Zjazdu wręczono również odznaczenia za zasługi dla doradztwa podatkowego.

Nowo wybrana przewodnicząca KRDP - Jadwiga Glumińska-Pawlic jest profesorem prawa na Uniwersytecie Śląskim. Formalnie doradcą podatkowym jest dopiero od 2011 roku, jednak przez kilkanaście lat orzekała w sprawach podatkowych w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Katowicach, a także w Podatkowej Komisji Odwoławczej tamtejszej Izby Skarbowej. Jest uważana za jedną z najlepszych w kraju specjalistek w sprawach finansów samorządu terytorialnego, a zwłaszcza podatków lokalnych. Pełni funkcję arbitra przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email