IUSTITIA apeluje o wsparcie Pierwszej Prezes SN 4 lipca

03.07.2018

Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA oraz Akcja Demokracja zachęcają do wsparcia Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego oraz sędziów SN, którzy przyjdą do pracy 4 lipca (środa). Zapraszają do zgromadzenia się przed wejściem Sądu Najwyższego tego dnia  o godz. 8 rano.

Ze względu na remont gmachu sądu, zgromadzenie odbędzie się przy tylnym wyjściu.

Sędziowie Sądu Najwyższego oraz prof. Małgorzata Gersdorf, Pierwsza Prezes SN, zapowiedzieli, że mimo skracającej ich kadencje ustawy, przyjdą do pracy 4 lipca rano.

Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego jednogłośnie ustaliło, odwołując się do konstytucyjnej zasady nieusuwalności sędziego oraz zapisanej w konstytucji kadencji, że prof. Małgorzata Gersdorf pozostaje Pierwszym Prezesem SN do 30 kwietnia 2020 roku.

Organizatorzy poparcia dla sędziów SN zachęcają też do zgromadzenia się pod budynkiem we wtorek, 3 lipca o godz. 21.00.

IUSTITIA to niezależne, apolityczne i samorządne stowarzyszenie polskich sędziów. Główną misją Stowarzyszenia jest obrona wolności i praw obywatelskich, fundamentu demokratycznej Polski, należącej do Unii Europejskiej. IUSTITIA działa od ponad 25 lat, w tym w międzynarodowych organizacjach sędziowskich. Skupia ponad 3500 sędziów, najwięcej w Polsce.

Tagi: Sąd Najwyższy

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email