Informacja dla zdających egzamin adwokacki o programie Legalis

10.06.2020

System Informacji Prawnej Legalis w wersji dostępnej dla zdających egzamin adwokacki lub radcowski w terminie dodatkowym 23-26 czerwca br., na egzaminie będzie umożliwiał ustawienie stanu prawnego na wskazany dzień.

Wydawnictwo C.H. Beck informuje o tym w nawiązaniu do komunikatu Departamentu Zawodów Prawniczych Ministerstwa Sprawiedliwości, opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej 26 maja 2020 r. w sprawie egzaminu adwokackiego i radcowskiego w terminie dodatkowym  23-26 czerwca 2020 r., który zostanie przeprowadzony według stanu prawnego na 23 marca 2020 r.

Wybór stanu prawnego na dowolny, archiwalny dzień to standardowa funkcjonalność Systemu Legalis, dostępna z poziomu użytkownika, umiejscowiona na stronie głównej programu. Należy jedynie pamiętać, aby przy każdym uruchomieniu komputera i otwarciu programu ustawić datę stanu prawnego na 23 marca 2020 r.

Wydawnictwo deklaruje przygotowanie i dostarczenie Izbom adwokackim materiałów informacyjnych do umieszczenia przy każdym stanowisku komputerowym podczas egzaminu, przypominających użytkownikom, aby pracując z systemem Legalis korzystali z tej funkcjonalności każdorazowo po uruchomieniu programu.

Pomocne może być także przypomnienie o powyższym obowiązku zdającym aplikantom przez samych egzaminatorów przed przystąpieniem do egzaminu.

 

Tagi: egzamin adwokacki, program Legalis

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email