Finał Konkursu Ratio Decidendi 15 listopada

22.10.2019

Wielki finał Konkursu Orzeczniczego Ratio Decidendi odbędzie się 15 listopada w budynku Sądu Najwyższego w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.

Fundacja Polskie Towarzystwo Prawnicze OPUS IURIS oraz Szkoła Prawa Procesowego mec. Agaty Rewerskiej AD EXEMPLUM zapraszają do wzięcia udziału w II Edycji Konkursu Ratio Decidendi na projekt uchwały Sądu Najwyższego.

Zwycięzcami I etapu Konkursu zostali:

  1. Maria Prus – 141 punktów,
  2. Wioleta Bielecka – 140 punktów,
  3. drużyna: Agnieszka Szary i Aleksandra Limańska – 140 punktów,
  4. Joanna Malczyk – 134 punkty.

Tematem II etapu Konkursu jest następujące zagadnienie:

„Czy oceny przesłankowe (odnoszące się do zasady odpowiedzialności) zawarte w uzasadnieniu prawomocnego wyroku wydanego w sprawie o część świadczenia wiążą sąd (art. 365 § 1 KPC) w kolejnym procesie o dalszą część tego samego świadczenia, wynikającego z tego samego stosunku prawnego?”

Wielki finał Konkursu, na którym Finaliści zaprezentują swoją odpowiedź odbędzie się 15 listopada 2019 o godzinie 10:30 w sali im. Stanisława Dąbrowskiego w budynku Sądu Najwyższego w Warszawie. Więcej szczegółowych informacji będziemy Państwu przekazywać w okresie bezpośrednio poprzedzającym Finał Konkursu.

(czytaj zaproszenie)

Tagi: konkurs

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email