DGP ocenia prawników i uruchamia dla nich nowy serwis interentowy

31.01.2014

W dzisiejszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” ukazał się ranking 50. najbardziej wpływowych prawników 2014 roku. Jest on również dostępny w nowym serwisie internetowym Prawnik.pl, który poszerzył portfolio marek internetowych INFOR Biznes.

To już trzecia edycja rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” - Prawnicy wiedzą, że aby trafić do tego rankingu, trzeba mieć rezultaty w swojej pracy. I że nie każdy rezultat zostanie przez redakcję doceniony miejscem na liście. Bo nieodmiennie układamy ją subiektywnie” – napisała w słowie wstępnym Jadwiga Sztabińska redaktor naczelna DGP. Na liście, na miejscu 15. znalazł się adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, z kolei na miejscu 43. adw. Mikołaj Pietrzak, przewodniczący Komisji Praw Człowieka przy NRA.

Dziś ma swój debiut serwis internetowy Prawnik.pl. To jedyny na rynku serwis dla prawników o charakterze środowiskowo-merytorycznym.  Skierowany jest do prawników pracujących w firmach, kancelariach, urzędach i wymiarze sprawiedliwości. Marka została przejęta od spółki Next.pl (Grupa INFOR PL).

Serwis jest kompendium niezbędnych i ciekawych informacji dotyczących branży prawniczej, podanych w sposób usystematyzowany i rzetelny. Zapewnia możliwość szybkiego zapoznania się z najnowszymi i najważniejszymi informacjami dotyczącymi zarówno przepisów i orzecznictwa, jak i środowiska prawniczego.  Bieżącemu informowaniu subskrybentów służyć będzie codzienny newsletter – wysyłany 5 razy w tygodniu oraz „alertowo”- zawierający najważniejsze przekazy dnia.

Struktura serwisu została dostosowana do podziału w obrębie zawodów prawniczych (sędziowie, prokuratorzy, adwokaci itd.), co ułatwia szybkie wyszukanie materiałów dotyczących konkretnego środowiska prawniczego.

Elementem wyróżniającym serwis Prawnik.pl na rynku są m.in. ekskluzywne materiały o nieopisanych wcześniej orzeczeniach sądów i opracowywanych projektach ustaw.  Przewagą serwisu Prawnik.pl w swojej kategorii jest szybkość aktualizacji informacji.  W jego zasobach – oprócz materiałów specjalnych, autorskich - znajdą się wybrane artykuły z „Dziennika Gazety Prawnej” – papierowego piątkowego dodatku  „Prawnik”.

Obok informacji stricte związanych z przepisami prawa i orzecznictwem, w serwisie znajdą się również informacje „środowiskowe” np. komentarze dotyczące najnowszych trendów na rynku usług prawniczych, praktyczne wskazówki i porady dotyczące prowadzenia kancelarii (np. sposobów pozyskiwania klientów), czy informacje o zmianach personalnych w kancelariach prawniczych.

Miejsce w serwisie znajdą również nowości wydawnicze z dziedziny prawa oraz codzienny przegląd prasy.

Więcej na www.prawnik.pl

Tagi: publikacja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email