Darmowy tygodnik biznesowo-prawny

05.02.2014

W sieci pojawił się nowy, darmowy Tygodnik Biznes i Prawo. Pierwszy numer dostępny jest od 3 lutego.  Wystarczy wejść na stronę www.tbip.pl i podać swój adres mailowy, by zapoznać się z treścią całego numeru w wersji elektronicznej.

Tygodnik przygotowywany jest przez zespół dziennikarzy i redaktorów prawnych i ekonomicznych z wieloletnim doświadczeniem. Redaktorem naczelnym został  Marek Kutarba.  W pierwszym wstępniaku zaznaczył, że decyzja o bezpłatnym wydaniu internetowym podyktowana jest chęcią podawania informacji w przystępnej formie każdemu czytelnikowi. „Piszemy o biznesie i jego prawnym otoczeniu. Chcemy komentować poczynania rządu i ich wpływ na kondycję ekonomiczną kraju. Tłumaczyć jak działa gospodarka, jak zachodzące w niej zjawiska przekładają się na kondycję biznesu i życie każdego z nas” - napisał.

Tematem pierwszego numeru Tygodnika jest pobieranie podatku od darowizn dla osób leczonych na raka. Wsparcie bez podatku może wynieść 4902 zł w ciągu pięciu lat. Taki limit zwolnienia nie wystarcza często nawet na miesiąc leczenia. Autorka artykułu, Ewa Matyszewska stawia więc pytanie czy zasadne jest opodatkowanie osób, które otrzymały pomoc, gdy dotknęła je choroba lub nieszczęśliwe zdarzenie losowe?

W każdym numerze znajdzie się też podsumowanie ekonomiczne i legislacyjne wydarzeń tygodnia oraz  wskazanie na zbliżające się wydarzenia w zakresie prawa i biznesu, których nie można przeoczyć. Tygodnik stawia sobie za cel uważne śledzenie i relacjonowanie zmian w przepisach i opatrywanie ich krytycznymi komentarzami ekspertów, praktyków oraz urzędników. Ma pokazywać jak wydarzenia ze świata polityki wpływają na gospodarkę i portfele Polaków.

 

Tagi: media

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email