adwokatura polskaOGÓLNOPRAWNE

file-komentarzksiazka-18903.jpg

Komentarz do Regulaminu Arbitrażowego SA KIG

Nakładem wydawnictwa C.H. Beck, w serii Duże Komentarze Becka, ukazał się komentarz do Regulaminu Arbitrażowego Sądu Arbitrażowego przy KIG pod redakcją adw. Macieja Łaszczuka i adw. prof. dr. hab. Andrzeja Szumańskiego. Współautorami Komentarza są również dr Witold Jurcewicz, adw. dr Rafał Morek, adw. Justyna Szpara i dr Maciej Tomaszewski.

czytaj więcej

file-paragraf-10669.jpg

Prof. Adam Strzembosz Prawnikiem Roku 2016

"Rzeczpospolita" ogłosiła wyniki konkursu Prawnik Roku 2016. Kapituła wskazała prof. Adama Strzembosza. Wyróżnieni zostali też nominowani w pięciu kategoriach: prawnik spraw precedensowych, prawnik edukator, prawnik niezłomny, najlepszy bloger oraz najlepszy autor.

czytaj więcej

file-iba-10614.jpg

Ankieta IBA: dlaczego kobiety odchodzą z zawodu prawnika

Międzynarodowe Stowarzyszenie Prawników (IBA) przygotowało ankietę dotyczącą przyczyn, dla których kobiety rezygnują z wykonywania zawodu prawnika i odchodzą z kancelarii, a w niektórych przypadkach także z adwokatury.

czytaj więcej

file-teatr-18850.jpg

Czy artyście wolno więcej? - debata w Sosnowcu

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu dyskusji i warsztatów „Teatr jest spotkaniem” miało miejsce 13 marca w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Była to debata z udziałem teoretyków, publicystów oraz praktyków teatru, w spotkaniu brał również udział adw. Łukasz Chmielniak. Przyczynkiem do dyskusji była głośna już interpretacja „Klątwy” wystawianej w Teatrze Powszechnym w Warszawie. 

czytaj więcej

file-gazety-3-10607.jpg

Konstytucja nie jest od kurzenia się na półce - wywiad

Konstytucja nie jest od kurzenia się na półce. To najwyższe prawo i należy je stosować - podkreślają adw. prof. Maciej Gutowski i adw. prof. Piotr Kardas w rozmowie z red. Anną Krzyżanowską. Wywiad ukazał się 14 marca w Dzienniku Gazecie Prawnej.

czytaj więcej

file-nophoto-35.jpg

Ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami

Centrum Informacji o Ochronie Własności Przemysłowej Urzędu Patentowego RP wydało ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami. To ostrzeżenie ważne dla adwokatów, którzy prowadzą postępowanie przed Urzędem Patentowym RP w zakresie objęcia ochroną znaków towarowych.

czytaj więcej


KALENDARIUM

Marzec 2017
PON WT ŚR CZW PT SOB NIE
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031


FACEBOOK


MULTIMEDIA

XII Krajowy Zjazd Adwokatury

file-nophoto-35.jpg

POLECANE STRONY

Naczelna Rada Adwokacka
Centrum Mediacji
Internetowe Doskonalenie Adwokatury
Krajowy rejestr Adwokatów i Aplikantów Adwokackich
Pismo Adwokatury Polskiej
Wyższy Sąd Dscyplinarny
Mobilny Adwokat
Zapytaj Adwokata

© 2017 Naczelna Rada Adwokacka
strony internetowe warszawa