Zaproszenie na staż prawników w Niemczech

21.01.2016

Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej (IRZ-Stiftung) przy współpracy z Niemiecką Naczelną Radą Adwokacką oraz Stowarzyszeniem Prawników Niemieckich organizują staż dla prawników jesienią 2016 r.

Program stażowy kierowany jest do młodych prawników (max. 35-letnich), aktywnych zawodowo w zakresie prawa cywilnego i handlowego. Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, która może zostać zweryfikowana w wyniku przeprowadzonego testu. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż program nie jest adresowany do:
- prawników, którzy pracują dla niemieckiej kancelarii prawniczej w Polsce, kancelarii, która została ustanowiona jako oddział niemieckiej kancelarii w Polsce
- prawników, którzy pracują dla kancelarii prawniczej, która posiada oddziały w Niemczech
- prawników, którzy pracują dla kancelarii prawniczej, która jest partnerem kancelarii z siedzibą w Niemczech

Dla polskiego prawnika przewidziano jedno miejsce w programie. W zależności od liczby aplikacji oraz ilości miejsc w programie może zostać przyznane drugie miejsce.

Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem oraz przejazdem z Konigswinter na miejsce stażu. Przewidziana jest również dieta pobytowa w trakcie stażu w wysokości 550 € (szczegóły zostały opisane w załączonym opisie programu). Koszt podróży do/z Konigswinter uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

Plan programu wygląda następująco:

22.08.2016 – przylot do Konigswinter koło Bonn
23-31.08.2016 – seminarium wprowadzające
02.09-28.09.2016 – staż w niemieckiej kancelarii prawniczej
29-30.09.2016 – seminarium oceniające
01.10.2016 – wylot

Aplikacje należy przesyłać bezpośrednio do Fundacji (IRZ-Stiftung ) na adres e-mail: vitzthum@irz.de Ostateczny termin nadsyłania dokumentów (wypełnionych formularzy aplikacyjnych ze zdjęciem oraz CV w języku niemieckim) upływa 7 marca 2016 r.

(zobacz formularz)

(zobacz program)

Tagi: staż

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email