V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

21.10.2015

V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, będący największym spotkaniem firm sektora MŚP w Europie, odbył się 12-14 października 2015 r. w Katowicach.

W Kongresie uczestniczyły osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

W drugim dniu Kongresu, 13 października, odbył się panel dyskusyjny zatytułowany „Spory gospodarcze – sposób na sukces”, zorganizowany pod patronatem Naczelnej Rady Adwokackiej.

W panelu udział wzięli: adw. Małgorzata Modzelewska de Raad, wspólnik kancelarii Modzelewska& Paśnik; dr hab. n. ekon. Barbara Piontek, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, adw. Justyna Szpara, wspólnik zarządzający kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy; adwokat Paweł Gieras, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie oraz adw. Roman Kusz, przewodniczący Komisji ds. Wizerunku Zewnętrznego i Ochrony Prawnej przy NRA, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Moderatorem panelu był adwokat Maciej Łaszczuk, członek NRA, przewodniczący Komisji ds. Arbitrażu NRA.

Referaty i dyskusja dotyczyły zagadnień: jak zminimalizować powstanie sporu między przedsiębiorcami lub z udziałem przedsiębiorcy; o co zadbać, a czego unikać? jak przygotować się do potencjalnego sporu? od czego zależy wynik sporu gospodarczego w postępowaniu sądowym lub arbitrażowym; co robić aby nie przegrać; jak uzyskać optymalne rozstrzygnięcie?

Organizatorem całego Kongresu była Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, zaś współorganizatorami: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. oraz Uniwersytet Śląski.

Tagi: ORA, kongres, gospodarka

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email