Szkolenia nt. dostępu do obrońcy dla nieletnich

31.10.2017

Komisja Praw Człowieka przy NRA wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka i Sekcją Praw Człowieka przy ORA w Warszawie organizuje szkolenia nt. dostępu do obrońcy dla nieletnich.

Zajęcia odbędą się 15 listopada br. w godz. 16.00-19.30 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (Al. Ujazdowskie 49).

Szkolenia poprowadzą adw. Katarzyna Wiśniewska i adw. Marcin Wolny. Poruszone zostaną zagadnienia takie jak: standardy międzynarodowe dotyczące nieletnich, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach dotyczących nieletnich i dzieci oskarżonych o przestępstwa, wybrane zagadnienia z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, dyrektywy UE z zakresu dostępu dzieci do pomocy obrońcy oraz psychologiczne aspekty pracy z dziećmi.

Zapisy przyjmowane są do 8 listopada br. przez formularz rejestracyjny:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxtLdBxfr3rVksZPivebRsVPLDRMYUCYFftxm3WtI6izjlAA/viewform

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zamknięcia listy przed upływem podanego terminu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia są jednym z etapów programu „My lawyer, my rights – enhancing children’s rights in criminal proceedings in the EU” finansowanego przez Unię Europejską.

Za udział w zajęciach przysługują adwokatom 3 punkty z zakresu doskonalenia zawodowego.

Czytaj więcej

Tagi: konferencja, ORA, komisja, człowieka, obrona

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email