Spotkanie prawników z informatykami

26.02.2013

18 i 19 marca, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbędzie się III konferencja o cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwie. Udział w niej wezmą prawnicy i specjaliści branży IT zajmujący się bezpieczeństwem oraz agend rządowych.

Spotkanie zainteresuje osoby, którym bliski jest temat zwiększania poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz związane z tym wprowadzanie najnowszych standardów i systemów zabezpieczających. Konferencja jest kierowana w szczególności do przedsiębiorców, instytucji i agend rządowych, które coraz częściej swoją działalność prowadzą za pośrednictwem Internetu.

Uczestnicy wydarzenia spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące prawnych granic działalności w Internecie, stosowania nowoczesnych rozwiązań w celach niekoniecznie zgodnych z prawem przez pracodawców, najnowszych trendów panujących wśród cyberprzestępców oraz metod zwalczania i unikania zagrożeń czyhających w sieci. Dr Joanna Kulesza z Uniwersytetu Łódzkiego opowie o „Należytej staranność w cyberprzestrzeni”. Przemysław Krejza ze Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej wygłosi wykład pt. „Atak i co dalej? – zarządzanie incydentem zgodnie z ISO27035”. Natomiast Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl przedstawi problem działalności hakerów, dając praktyczny pokaz ataku „wykradania” informacji przez Internet.

Organizatorem spotkania jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, którego opiekunem jest prof. dr hab. Andrzej Adamski, ceniony w Europie znawca tematyki cyberprzestępczości.

Honorowym patronatem konferencję objął dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, który osobiście weźmie udział w spotkaniu i wygłosi prelekcję na temat „Nieuprawnionego udostępniania danych osobowych w świecie smartfonów i innych urządzeń mobilnych”.

Konferencja będzie miała charakter zamknięty. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o rejestrację za pośrednictwem strony www.atakisieciowe.umk.pl.

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email