Rola prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym

08.10.2015

"Rola prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym" - to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej, która odbędzie się 15 października we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie prof. Thomas Weigend z Uniwersytetu w Kolonii. 

Celem dyskursu nad "Rolą prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym" jest wymiana doświadczeń i pierwszych refleksji po wejściu w życie nowelizacji w dniu 1 lipca 2015 roku. W związku z nowelizacją, zmierzającą do zwiększenia kontradyktoryjności procesu karnego, w istotny sposób zmieniła się rola prokuratora, zwłaszcza w postępowaniu sądowym. Konieczne staje się sięgnięcie po doświadczenia innych porządków prawnych.

Konferencję organizuje Katedra Postępowania Karnego oraz Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP. Z prelekcjami wystąpią: dr Wojciech Jasiński (Uniwersytet Wrocławski), prok. Paweł Kaliszczak (Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej), sędzia Andrzej Kot (Sąd Apelacyjny we Wrocławiu), dr Karolina Kremens (Uniwersytet Wrocławski), prof. dr hab. Cezary Kulesza (Uniwersytet w Białymstoku), dr hab. prof. nadzw.UwB Andrzej Sakowicz (Uniwersytet w Białymstoku), prok. Janusz Śliwa (Prokuratura Apelacyjna w Krakowie), prof. Thomas Weigend (Uniwersytet w Kolonii) oraz dr hab. Jarosław Zagrodnik (Uniwersytet Śląski). 

Konferencja odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomiii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach II Seminarium Porównawczego Prawa Dowodowego. 

Seminarium poprzedzone będzie otwartym wykładem prof. T. Weigenda i prof. dr. hab. P. Hofmańskiego, który odbędzie się w dniu 14 października 2015 roku w sali 2D w budynku D Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

(zobacz szczegółowy program)

(zobacz stronę seminarium)

Tagi: prokurator, konferencja

Share on FacebookShare on TwitterShare on LinkedInSend Email